Description
AeroRescue Low Voltage Rescue Hook is designed for rescuing victims more safely. Tested to 15Kv and constructed of Nylon for an effective recovery.
AeroRescue Low Voltage Rescue Hook is designed for rescuing victims more safely. Tested to 15Kv and constructed of Nylon for an effective recovery.
| Weight | 0.26 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 19 × 2.5 cm |
| Pricing Unit | Unit/1 |
| Min Order Qty | 1 |
| Tax Schedule | Taxable |
| Is Medical Device | No |
| Is Serialized Item | No |
| Is Dangerous Good | No |
You must be logged in to post a review.
AeroRescue Low Voltage Rescue Hook is designed for rescuing victims more safely. Tested to 15Kv and constructed of Nylon for an effective recovery.
| Weight | 0.26 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 19 × 2.5 cm |
| Pricing Unit | Unit/1 |
| Min Order Qty | 1 |
| Tax Schedule | Taxable |
| Is Medical Device | No |
| Is Serialized Item | No |
| Is Dangerous Good | No |
There are no reviews yet.
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.